VIDIS

BAZA WIEDZY

kategoria:
  


Wskazówki dotyczące korzystania z powierzchni suchościeralnej w tablicach Avtek TT-Board


Tablice Avtek serii TT-Board posiadają specjalną matową powierzchnię (przeznaczona do projekcji), jednocześnie pozwalającą na korzystanie z niej jak ze standardowej tablicy suchościeralnej. Aby utrzymać powierzchnię tablicy suchościeralnej w jak najlepszej kondycji zalecane są następujące czynności:

Przed pierwszym użyciem:

- dokładne przemycie całej powierzchni tablicy za pomocą alkoholu przemysłowego

- wybór odpowiednich markerów do tablic suchościeralnych

Zalecany jest test kilku rodzajów markerów, a następnie wybór konkretnego modelu, który ściera się najlepiej. Spowodowane jest to faktem, że nie wszystkie markery równie skutecznie ścierają się za pomocą suchej gąbki lub innych akcesoriów do czyszczenia na sucho.

- dopasowanie akcesoriów do czyszczenia

Do ścierania tablicy na sucho zalecane jest korzystanie z akcesoriów o szorstkiej powierzchni czyszczącej, dedykowanych do tego rodzaju czynności.

 

W trakcie korzystania:

- ścieranie naniesionych notatek możliwie najszybciej po naniesieniu

Wysoce niewskazane jest pozostawianie naniesionych notatek na dłuższy okres czasu, np. kilka lub kilkanaście dni. Może to powodować trwałe wchłonięcie tuszu w powierzchnię tablicy.

- ścieranie naniesionych notatek na mokro

Jeżeli ścieranie naniesionych notatek na sucho nie przynosi pożądanych rezultatów zalecane jest korzystanie z płynów czyszczących przeznaczonych do pielęgnacji powierzchni suchościeralnych.

- regularne (np. raz dziennie) przemywanie całej powierzchni tablicy płynem do czyszczenia tablic suchościeralnych.

W przypadku braku odpowiednich środków czyszczących jako alternatywa posłużyć może inny detergent, np. płyn do mycia szyb.

- usuwanie trwałych zanieczyszczeń

W przypadku np. naniesienia notatek markerem, który nie jest suchościeralny, zalecane jest jak najszybsze czyszczenie na mokro za pomocą płynów na bazie alkoholu przeznaczonych do pielęgnacji powierzchni płaskich.

 ViDiS
  © 2010 - 2024 ViDiS S.A., Wszystkie prawa zastrzeżone   |   regulamin korzystania ze strony   |   polityka cookies